Książki do nauki do matury – język angielski

Język angielski jest jednym z najczęściej wybieranych przez maturzystów języków obcych, z którym muszą zmierzyć się podczas egzaminu dojrzałości. Choć cała gama pozostałych języków budzi coraz większe zainteresowanie, to wybór pada na angielski ze względu na fakt, iż dominuje on pośród klas o różnych profilach. Ponadto, to wciąż język obcy, dzięki któremu możemy swobodnie porozumiewać się praktycznie na całym świecie. Stąd decyzja o nauce angielskiego często bywa podyktowaną pobudkami praktycznymi, a nie jedynie uwielbieniem do kilkunastu czasów, bogatego słownictwa, zasad i innych trudnych w nauce elementów.

Przygotowanie do matury

Oczywiście pierwszym i najważniejszym etapem przygotowującym do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego są lekcje z nauczycielami. Nierzadko maturzyści decydują się na korepetycje, bo pośród wielu uczniów trudno każdemu poświęcić równie dużo uwagi, nauki więc może nie być tak efektywną w szkole, jak tego oczekujemy.

Samodzielnie, z książką w ręku

Maturzyści mogą korzystać z dodatkowych zajęć bądź korepetycji, dzięki którym poradzą sobie z ewentualnymi problemami językowymi. Nadrobią to, czego nie zdążyli nauczyć się w czasie lekcji szkolnych. Ale to nie wszystkie możliwości. Na rynku znajdziemy całą masę książek do nauki języka angielskiego, które w dużej mierze są przystosowane pod potrzeby maturzystów. Dostępne są zatem publikacje opiewające na materiał obowiązujący do matury na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Z czego warto korzystać?

Longman repetytorium maturalne to najlepszy wybór jeśli chcemy mieć wszystko w jedny, Wybierając się w podróż, nieocenioną pomocą są rozmówki, jak i słowniki tematyczne. Ale te ostatnie również mogą się przydać maturzystom. Te pozycje sprawdzają się najlepiej dla uczniów, którzy czują się już dość dobrze w angielskim i chcą jedynie poszerzyć zasób swoich słów, by móc na przykład lepiej poradzić sobie z zadaniem opisowym podczas matury. Nie obejdzie się bez dobrego słownika, jak i repetytorium. To ostatnie kładzie nacisk na elementy, które są najważniejsze. Nie tylko słownictwo, ale w dużej mierze gramatyka, zasady, czasy i inne elementy, z którymi muszą się mierzyć każdego roku maturzyści. Warto stawiać również na publikacje tworzone specjalnie z myślą o materiale obowiązującym na maturze z języka angielskiego. Klarowny podział, przechodzenie przez kolejne dziedziny tematyczne, miejsce na uwagi, cenne wskazówki i podpowiedzi. To wszystko sprawi, że matura z pewnością pójdzie, jak z płatka. A nauka, jak i późniejszy wynik uzyskany podczas egzaminu dojrzałości będzie zdecydowanie więcej, aniżeli tylko i wyłącznie zadowalającym.